Nejsilnější světlo na světě

Možná už vás někdy napadlo, jak asi vypadá nejsilnější světlo na světě? Tak vězte, že se nachází na vrcholu hotelu Luxor v Las Vegas. Budova hotelu má tvaru pyramidy vysoké 110 metrů, samotné světlo je umístěno v jejím proskleném vrcholu. Světlo se skládá z 39 xenonových výbojek, které mají příkon 7kW - dohromady tedy 273kW (bohužel žádná LED:). Celkový světelný tok je zřejmě 30 milionů lumenů (na wikipedii píšou miliardy, ale to je blbost).

luxor.jpg

foto zdroj: lasvegastourism.com

Kužel směřující vzhůru je tak silný, že za dobrého počasí může být údajně vidět z letadla až ze vzdálenosti 275mil (440km). Teoreticky by v jeho světle mělo být možné číst noviny ve výšce 10 mil(16km) nad zemí. Poměrně působivé video s levitací přímo v kuželu světla od  iluzionisty Crisse Angela můžete shlédnout na youtube.

Zdroj: wikipedia

Komentáře

cool

no ty wole, tak toto asi neprekonam ... ani keby sme urobili zraz led fanatikov ... 30mil lumen je trosku ina liga :-D

spíš by by problém, čím to

spíš by by problém, čím to krmit ;-)

pomoc

poradte mi prosím ktorý typ reflektoru by som mal použiť do svietidla SSC P 7,aby malo čo najvetší dosvit,akceptujem aj úpravy osústruženia tela svitidla, poradte ktorý a od koho,prípadnú cenu

re:

Pokud vím, tak dobrý dosvit se dá dosáhnout s hladkým reflektorem z velkých maglite. v zahraničí stojí pár doláčů, jestli se dá sehnat u nás nevím. Možná by se dal použít reflektor i z nějaké jiné větší žárovkové svítilny, jen si bude potřeba pohrát se správným zaostřením.

je jedno či s led alebo s

je jedno či s led alebo s obyčajnou žiarovkou?

Nevím jestli je mezi těmi

Nevím jestli je mezi těmi reflektory nějaký rozdíl, ale stefanfs použil žárovkový.

anglictina

"30 milionů lumenů (na wikipedii píšou miliardy, ale to je blbost)"
to nie je blbost, to je ta blba anglictina - milion/tisic, bilion/milion, atd...

píšou tam 30 billion lumens.

píšou tam 30 billion lumens. Billion je po americku miliarda a po britsku to je bilion. Obojí je špatně:)

cislo nepusti

mali napisat cislo a kazdy si podla svojho odhadu skrtneme nuly :-D

Plýtvání

Tak to tedy jsou opravdu jedničky !!!! v plýtvání a hlavně v nevážení si životního prostředí. Nojo, ale ve vegas se to asi ztratí. By mě zajímalo jestli u nás budou mít lidi větší rozum nebo se ty blázny budou snažit napodobovat :/. Třikrát fuj.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Ochrana proti SPAMU, prosím odpovězte na otázku.